Elektrická soustava a osvětlení přípojného vozidla

S ohledem na všechny platné právní předpisy, které se týkají různých oblastí bezpečnosti, plně funkční elektrická soustava a osvětlení přívěsu jsou nutností. Je také velmi důležité být vidět, pokud vaše vozidlo táhne přívěs nebo karavan. Nejdůležitější však je, aby elektrické soustavy vozidla a přívěsu fungovaly a okolní doprava měla přehled o světelných signálech na vozidle.

Elektrická soustava

Elektrická soustava a osvětlení přípojného vozidla zahrnují konektor, kabely a žárovky. Vlastní konektor slouží k připojení přívěsu k elektrické soustavě vozidla, aby světla přívěsu svítila. Přívěs nebo karavan musí mít samozřejmě plně funkční koncová světla, směrová světla a obrysová světla. Konektor přívěsu je buď 7pólový, nebo 13pólový. Stačí jen vybrat ten, který se hodí k vašemu vozidlu. Pokud si nejste jisti, jaký díl potřebujete, kontaktujte nás a my vám pomůžeme. Pokud je vozidlo vybaveno 13pólovým konektorem a přívěs 7pólovým či naopak, máme samozřejmě skladem adaptéry, které tento problém vyřeší.

Různé typy žárovek

Žárovky na přívěsu nebo karavanu musí být stejného typu na celém vozidle. Pokud chcete nahradit stávající model žárovky, musíte nahradit všechny příslušné žárovky na přípojném vozidle, aby bylo zaručeno, že vše bude fungovat. Je také možné nahradit tradiční žárovky LED žárovkami. LED žárovky nabízejí množství výhod, například mají dlouhou životnost v porovnání s tradičními žárovkami. S použitím LED žárovek souvisí rovněž významný dopad na životní prostředí. Společnost Valeryd má širokou nabídku LED žárovek. Nabízíme také kompletní sady osvětlení, které zahrnují všechny potřebné díly včetně konektoru přívěsu, kabelů pro přívěs, kontrolek a koncových světel. Součástí jsou rovněž svorky a kleště.