Opěrná kolečka a nohy pro přívěsy a karavany

Opěrná kolečka a nohy jsou skutečně dobrý nápad. Jsou velmi důležité pro celkovou bezpečnost karavanu nebo přívěsu. Opěrné kolečko je například mnohokrát protáčeno. Proto je nesmírně důležité, aby opěrná kolečka a nohy byly vyrobeny v nejlepší kvalitě. Je to záruka jistoty jak při převážení vašeho přípojného vozidla, tak i v případě, že přípojné vozidlo stojí na místě.

Opěrná kolečka

Jak již bylo zmíněno, opěrné kolečko je důležitou součástí přípojného vozidla. Připojování a přemísťování přívěsu nebo karavanu bude mnohem snazší s vhodným opěrným kolečkem. Význam této součásti přípojného vozidla je snadno srozumitelný a je třeba jí věnovat řádnou péči, aby byla zajištěna její maximální funkčnost. Pokud budete kolečko udržovat v dobrém stavu a v případě potřeby je včas vyměníte, budete mít dopravní prostředek, který nabízí skvělé jízdní vlastnosti i který bezpečně stojí na místě.

Opěrné nohy

Opěrná noha, jak již název napovídá, je podpěra, která pomáhá podepírat a stabilizovat váš přívěs nebo karavan. Je velmi důležité vzít v úvahu druh povrchu, na kterém přípojné vozidlo stojí. Není vhodné umísťovat přívěs nebo karavan na jakémkoli místě, pro účelné využití opěrné nohy existují omezení. Opěrné nohy nejsou určeny k podepírání celé hmotnosti karavanu nebo přívěsu. Proto při parkování vozidla pamatujte, aby stálo na vhodném povrchu, bez ohledu na to, zda je to na krátké nebo dlouhé období.